Lietuvos muzikos ir teatro akademija TV

Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) kvartetų koncertas Trakų pilyje

Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) kvartetų koncertas Trakų pilyje

Koncertas filmuotas 2019 m. spalio 2 d. Trakų pilies Didžiojoje menėje ir buvo Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) sesijos Vilniuje 2019 m. dalis.

Europos kamerinės muzikos akademija (European Chamber Music Academy – ECMA) – tarptautinis 8-ias Europos muzikos akademijas ir kelis Europos muzikos festivalius apjungiantis tinklas, įkurtas 2006 m. iškilių kamerinės muzikos profesorių ir šio žanro puoselėtojų Hatto Bayerle (altas, Vokietija) bei Johanneso Meisslio (smuikas, Austrija) iniciatyva. ECMA yra Europos jaunųjų talentų kalvė, pagrindinį dėmesį skirianti jau susiformavusiems kameriniams ansambliams – styginių kvartetams, fortepijoniniams trio ir kt.

Siekdama skatinti kamerinės muzikos tradicijų raidą, ECMA remia geriausius jaunus ir veržlius ansamblius, organizuoja aukščiausio lygio talentingiausių atlikėjų mokymus bei rūpinasi tolesne koncertine atlikėjų karjera. Už reikšmingus edukacinius pasiekimus kamerinės muzikos srityje 2011 m. dalyvauti tinklo veikloje buvo pakviesta ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Kiekviena iš aštuonių ECMA narių-akademijų – iš Austrijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos ir Šveicarijos – savo šalyje kartą per metus surengia po vieną kamerinės muzikos meistriškumo kursų sesiją, į kurią atvyksta ECMA profesoriai ir auklėtiniai. Sesijų metu greta individualių kamerinės muzikos kursų vyksta paskaitos, supažindinančios su priimančios šalies ir kamerinės muzikos istorija bei tradicijomis ir pasiekimais, taip pat organizuojami koncertai, kuriuose ECMA kursuose tobulinęsi ansambliai pristato sesijos metu paruoštus kamerinės muzikos kūrinius.

Trukmė: 70 min.

Kūrėjai / atlikėjai

Styginių kvartetas „Mettis“ (Lietuva):
Kostas Tumosa (I smuikas)
Bernardas Petrauskas (II smuikas)
Karolis Rudokas (altas)
Rokas Vaitkevičius (violončelė)

Gitarų kvartetas „Erlendis“ (Lenkija / Danija):
Anna Chorążyczewska
Adrian Furmankiewicz
Wojciech Jurkiewicz
Karol Mruk

Styginių kvartetas „Malion“ (Vokietija / Suomija):
Hanna Ponkala (I smuikas)
Jelena Galić (II smuikas)
Ulla Knuuttila (altas)
Bettina Kessler (violončelė)

Programa

Joseph Haydn (1732–1809)
Styginių kvartetas, op. 76 Nr. 1
Allegro con spirito
Adagio sostenuto
Menuetto. Presto
Allegro ma non troppo
Atlieka styginių kvartetas „Mettis“: Kostas Tumosa (I smuikas), Bernardas Petrauskas (II smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė)

 

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Preliudas ir fuga cis-moll, BWV 849
Luigi Boccherini (1743–1805)
Introdukcija ir Fandango
Leo Brouwer (1939)
Cuban Landscape with Rain
Ernesto Lecuona (1895–1963)
Malagueña
Atlieka gitarų kvartetas „Erlendis“: Anna Chorążyczewska, Adrian Furmankiewicz, Wojciech Jurkiewicz, Karol Mruk

 

Béla Bartók (1881–1945)
Styginių kvartetas Nr. 2, Sz. 67
Moderato
Allegro molto capriccioso
Lento
Atlieka styginių kvartetas „Malion“: Hanna Ponkala (I smuikas), Jelena Galić (II smuikas), Ulla Knuuttila (altas), Bettina Kessler (violončelė)