Lietuvos muzikos ir teatro akademija TV

Meno doktoranto Jokūbo Viliaus Tūro filmo „Šventas laikas“ peržiūra ir paskaita „Kino terapijos ištakos ir modeliai“

Meno doktoranto Jokūbo Viliaus Tūro filmo „Šventas laikas“ peržiūra ir paskaita „Kino terapijos ištakos ir modeliai“

Kino filmas „Šventas laikas“

Filme siekiama atskleisti grigališkojo choralo tradicijos grožį ir traukos paslaptį, svarstoma, kokia veikla mūsų pasaulietiniame gyvenime galėtų būti laikoma šventu laiku. Bendrame chaose gana sunku susivokti, kokiu turiniu užpildyti dieną, kad vakare atsigulęs pajustum ne momentinę, ne apgaulingą, bet tvirtai apčiuopiamą prasmę ir užmigtum ramus, nes dieną nugyvenai naudingai, ir ne tik sau…

Paskaita „Kino terapijos ištakos ir modeliai“

Kino reiškinį ir jo poveikį žiūrinčiojo psichikai pradėta tyrinėti vos tik atsiradus kinui. Kaip žiūrinčiojo elgsenas ir būsenas įtakoja kinas, pradžioje analizavo sociologijos, vėliau – psichologijos mokslai, kurių dėmesio centre buvo neigiamo poveikio aspektai. Ilgainiui, vis geriau pažįstant šią audiovizualinę mediją bei auditoriją, kiną imta vertinti įžvelgiant jame ne tik grėsmes, bet ir privalumus. Kino kūrinius pradėta naudoti terapiniais tikslais: siekiant atskleisti paslėptus asmens elgesio motyvus, atrasti neigiamų emocijų šaknis, išmokyti savistabos, gebėjimo rasti sprendimus ir t. t. Įvairių šalių psichikos sveikatos specialistai yra paskelbę sąrašus terapijai naudojamų filmų, priskirdami juos konkretiems atvejams – nuo sudėtingų gyvenimo situacijų, skausmingų ar nemalonių išgyvenimų iki psichinių sutrikimų. Šie filmai, dauguma kurių dėl savo meninės vertės yra plačiai pripažinti ir įvertinti kūriniai, suprantama, nebuvo kuriami specialiai psichoterapiniams seansams. Šiuo tyrimu siekiama nustatyti, kokie filmo elementai ir meninės priemonės lemia terapinį aptariamų filmų poveikį.

Kūrėjai / atlikėjai

Kino filmo „Šventas laikas“ kūrybinė komanda:
Režisierius Jokūbas Vilius Tūras
Scenarijaus autorius Jokūbas Vilius Tūras
Operatorius Jokūbas Vilius Tūras
Montažas Mariaus Kavaliausko
Kompozitorius Rytis Koreniukas
Prodiuseris Jokūbas Vilius Tūras
Lietuvių kalba su angliškais subtitrais

Jokūbas Vilius Tūras gimė 1971 m. Zarasuose, nuo 2017 m. studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantūroje. Jo ilgametražis debiutas „Sapnuoju, kad einu“ (2013) apdovanotas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias ilgametražis dokumentinis filmas. „Apie Joną“ (2016) nominuotas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimui Metų geriausio režisieriaus darbo ir Metų geriausio ilgametražio dokumentinio filmo kategorijose. „Senas šautuvas“ (2020) nominuotas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimui Metų geriausio trumpametražio filmo kategorijoje.

Programa

Filmo „Šventas laikas“ (30 min.) peržiūra
Po peržiūros – paskaita „Kino terapijos ištakos ir modeliai“